شمال از شمالغربی

نظرات (25)

1. سلام، حالی یاخچیدی؟!

2. تعجب نکنید! من الان در سفر تبریزم! اینجا نمایشگاه قرآن گذاشتن و رضا (داداشم) یه غرفه داره. از من دعوت کرد که این 10 روز رو همراهیش کنم. سفر خیلی لذت بخشیه! ایالت تبریز واقعا که برا خودش یه کشور خارجی به حساب میاد! حالا بعدا در مورد جزئیات سفر به این خطه توضیحات کامل میدم! فعلا وقت یخده! شرمنده اگه نمیرسم به دوستان سر بزنم. برگردم جبران میکنم عزیزان دل.  

۳. پیشنهاد روز: شبهای قدر رو از دست ندید. خیلی حال میده.

.

.

.

end. یه اتفاقی برام افتاد در مواجهه با یه توریست ژاپنی که خیلی مهم نیست ولی تصمیم گرفتم اینجا یه مبحث جدیدی رو باز کنم که در کتاب "چرا عقب مانده ایم" (که قبلا معرفی کرده بودم) خونده بودم. اینم قسمت اولش:

جیمس موریه اندیشمند انگلیسی در کتاب "سیاحت ایران و ارمنستان و آسیای صغیر و استانبول" چاپ  1813(زمان فتحعلیشاه قاجار)، در مورد خلقیات ایرانیان می نویسد:

"در تمام دنیا مردمی به لاف زنی ایرانیان وجود ندارد. لاف و گزاف اساس وجود ایرانیان است. هیچ ملتی هم مانند ایرانیان منافق نیست و چه بسا همان موقعی که دارند با تو تعارف می کنند باید از شرشان برحذر باشی. ایرانیان تا دلت بخواهند حاضرند به تو قول و وعده بدهند که اگر احیاناً اسبی، مزرعه ای، خانه ای و یا هر چیز دیگری را درحضورشان تعریف و تمجید نمایی، فورا بگویند تعلق به خودتان دارد. عیب دیگری هم که دارند دروغگویی است که از حد تصور خارج است. همچنین ایرانیان لبریزند از خودپسندی و شاید بتوان گفت که در تمام دنیا مردمی پیدا نشوند که به این درجه به شخص خودشان اهمیت بدهند و برای خودشان اهمیت قائل باشند."

شهادت مظلومانه علی (علیه السلام) تسلیت باد

Dream Theme - Translated By Theme Studio - Powered By BlogSky